Olympijský šampión z Nagana Moravec se vrhl na ženský florbal. V týmu Ostravy působí jako poradce

4. března 2014 18:16 - Ostrava

Bývalý reprezentační hokejový útočník David Moravec, který loni v červnu ukončil svou bohatou hráčskou kariéru, se stal poradcem trenéra Jakuba Robeneka u florbalistek FBC ČPP BONUSIA Ostrava. Informovaly o tom oficiální internetové stránky klubu.

 

Profimedia.cz

Olympijský vítěz z Nagana a dvojnásobný mistr světa hrál naposledy za druholigovou Karvinou, kde působil i jako prezident a jednatel klubu. V roli poradce a konzultanta chce ostravským florbalistkám pomoci k záchraně v nejvyšší soutěži.

"Čeká nás náročné play down. Nesmíme teď vymýšlet žádné složitosti, chce to působit a hrát jednoduše. V možnostech družstva to je. Můžu pomoct i jako dovednostní kouč s individuální technikou, třeba práce s holí, k tomu mám blízko. Hlavně je třeba za těch pár dnů do začátku play down nalít družstvu sebevědomí," řekl pro oficiální klubový web Moravec, který z ženského kolektivu obavy nemá. "Musím vždycky pořádně zabouchat na dveře, než vejdu," usmívá se bývalý forvard Vítkovic, Plzně či Třince.

Soutěžní premiéra ho čeká 15. března, kdy hráčky FBC Ostrava rozehrají play down proti Sokolu Královské Vinohrady.

jsv, Sport.cz

Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..