ČR - Švédsko 4:16Florbalistky utrpěly na EFT debakl se Švédkami 4:16

Eerikkilä

České florbalistky po páteční prohře s Finskem (3:6) utrpěly ve druhém vystoupení na Euro Floorball Tour ve finském Eerikkilä debakl se Švédskem 4:16. V neděli od 11:00 SELČ uzavře český výběr vystoupení na turnaji proti Švýcarsku.

Švédky se ujaly vedení už po 48 vteřinách díky Victorii Wikströmové. V šesté minutě vyrovnala z trestného střílení Bachmaierová, ale za dvě minuty další penaltu už neproměnila. Místo toho udeřily v oslabení Seveřanky díky Holmbomové a první třetinu Švédky vyhrály 5:1.

V druhém dějství úřadující mistryně světa navyšovaly vedení - po dvou trefách přidaly Mattssonová a Victoria Wikströmová, která dovršila hattrick. Hjortingovou překonala jen Žůrková. V třetí časti se po 11 vteřinách trefila Lundströmová. Za český tým se v poslední třetině prosadily Lacková a Bočanová, Victoria Wikströmová si vylepšila bilanci o čtvrtý gól.

Euro Floorball Tour žen v Eerikkilä (Finsko):
ČR - Švédsko 4:16 (1:5, 1:6, 2:5)
Branky a nahrávky: 6. Bachmaierová z trestného střílení, 34. Žůrková (Paulovičová), 42. Lacková (Paulovičová), 58. A. Bočanová (Křížová) - 1. V. Wikströmová (L. Wickströmová), 9. Holmbomová, 11. Gustafssonová (Tschopová), 13. L. Wickströmová (Mattssonová), 20. Tschopová (Mattssonová), 22. Mattssonová (Wikströmová), 22. Helinová (Anderssonová), 25. Larssonová (Helinová), 29. Mattssonová (L. Wickströmová), 37. V. Wikströmová (L. Wickström), 39. V. Wikströmová (Tschopová), 41. Lundströmová (Ohmanová), 46. Rydfjallová (Tschopová), 56. Helinová (Mattssonová), 57. Eiremoová (Holmbomová), 59. V. Wikströmová (L. Wickströmová).
Finsko - Švýcarsko 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)