Španělsko - ČR 1:16Florbalistky na úvod kvalifikace MS hladce vyhrály

Madrid

České florbalistky vstoupily v Madridu do kvalifikace prosincového mistrovství světa v Bratislavě jednoznačnou výhrou 16:1 nad domácím Španělskem. Čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci se na tom podílela útočnice Nela Kapcová. Druhý duel sehraje tým trenéra Miroslava Janovského ve čtvrtek od 16:00 proti Maďarsku.

Ilustrační snímek.

Historicky první vzájemný duel se Španělskem načala dvěma trefami Krupnová, která ve třetí minutě otevřela skóre a za 103 vteřin překonala brankářku Amoresovou znovu. Další gól přidala ve 12. minutě Kapcová, ale Španělky se čtyři vteřiny před koncem první třetiny také radovaly díky Sanchezové.

Španělky, které skončily před dvěma roky v kvalifikaci celkově na 18. místě, pak vydržely proti semifinalistkám posledního MS v Tampere neinkasovat až do 28. minuty. Dlouhou bezbrankovou pasáž ukončila kuriózním vlastním gólem Fernandezová. Do konce druhého dějství Česky zvýšily už na 12:1 a dalších šest branek přidaly v závěrečné třetině.

Kvalifikace MS florbalistek - 4. evropská skupina v Madridu:
Španělsko - ČR 1:16 (1:3, 0:7, 0:6)
Branky: 20. Sanchezová - 12., 36. a 48. Kapcová, 3. a 5. Krupnová, 34. a 60. Mlejnková, 28. vlastní Fernandezová, 30. Plášková, 31. Zittová, 32. Řepková, 32. Halfarová, 42. Urbánková, 45. Paloncyová, 51. A. Bočanová, 57. Čapková. Rozhodčí: Järvi, Kirsilä (oba Fin.). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 214.
Lotyšsko - Ukrajina 31:1 (11:0, 8:0, 12:1).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.