Kanoista Jáně získal na SP v Krakově bronz

Krakov

Kanoista Michal Jáně v sobotu vybojoval na Světovém poháru ve vodním slalomu v Krakově třetí místo. Ve finále druhého letošního závodu nestačil jen na vítězného Brita Davida Florenceho a slovenského reprezentanta Alexandera Slafkovského. Uspěl i Jáněho mladší bratr Jakub, který s Terezou Fišerovou vyhrál v nové kategorii smíšených deblkanoí.

Kanoista Michal Jáně vybojoval na Světovém poháru ve vodním slalomu v Krakově třetí místo.

Michal Jáně výrazně překonal umístění z úvodního podniku SP, v němž minulý týden v Liptovském Mikuláši obsadil až 22. místo. "Bylo to super, jsem nadšený. Ještě jsem dokázal vylepšit svoji semifinálovou jízdu, která se mi povedla. Přišlo mi, že tam moc rezervy nebyly, a vylepšil jsem ji o hodně. Mám fakt radost, super jízda," uvedl jednatřicetiletý kanoista v tiskové zprávě.

Bronz pro něho byl zadostiučiněním za uplynulý rok. "Loni jsem objel skoro všechny mezinárodní závody a moc se mi nedařilo, taky je to satisfakce za letošní zkaženou nominaci. Takže jsem rád, že se mi povedlo dostat se do finále, vybojovat medaili a navázat tak na kolegu Tomáše Raka a jeho úspěch na mistrovství Evropy v Troji," řekl Jáně, který před osmi lety ovládl závod SP v Praze.

Další český reprezentant Lukáš Rohan skončil v dopoledním semifinále patnáctý a do finále nepostoupil. Jáně si v průběžném hodnocení SP polepšil na 10. místo, Rohan je o dvě příčky za ním. Vedení se s bilancí dvou druhých míst ujal Slafkovský.

Jakub Jáně s Fišerovou vybojovali vítězství díky čisté jízdě s náskokem osmi sekund. Veronika Vojtová a Jan Mašek obsadili ve finále osmé místo, Jana Matulková s Vojtěchem Mrůzkem skončili desátí.

Finále kajakářek, které se v Krakově jelo bez české účasti, vyhrála Jessica Foxová. Barbora Valíková obsadila v dopoledním semifinále 18. místo, Antonie Galušková a Karolína Galušková se seřadily na 21. a 22. příčce.

Australská suverénka Foxová může v Polsku získat stejně jako před týdnem double, v Liptovském Mikuláši ovládla vedle K1 i kategorii C1. Závody kanoistek se pojedou v neděli, ve hře bude i stříbrná medailistka z úvodního závodu Fišerová.

SP ve vodním slalomu v Krakově
Muži - C1: 1. Florence (Brit.) 83,86 (0 tr. sekund), 2. Slafkovský (SR) -0,27 (0), 3. M. Jáně -0,56 (0), ...v semifinále 15. Rohan (oba ČR).
Pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Slafkovský 110, 2. Westley (Brit.) 92, 3. Florence 91, ...10. M. Jáně 71, 12. Rohan 62, 27. Rak (ČR) 27.
Ženy - K1: 1. Foxová (Austr.) 91,51 (0), 2. Bauduová (Fr.) -0,89 (0), 3. Hornová (It.) -0,92 (0), ...v semifinále: 18. Valíková, 21. A. Galušková, 22. K. Galušková (všechny ČR).
Pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Foxová 120, 2. Funková (Něm.) 94, 3. Hornová 92, ...15. Valíková 52, 20. A. Hilgertová 38, 23. Vojtová 34, 27. Kudějová (všechny ČR) 28, 30. A. Galušková 22, 31. K. Galušková 21.
C2 mix: 1. Fišerová, J. Jáně (ČR) 105,92 (0), 2. Stanovská, Bátik (SR) -8,00 (2), 3. Stachová, Pochwala (Pol.) -8,67 (0), ...8. Vojtová, Mašek -69,86 (60), 10. Matulková, Mrůzek (všichni ČR) -183,35 (152).
Pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Stanovská, Bátik 115, 2. Fišerová, J. Jáně 115, 3. Henryová, Prigent (Fr.) 95, 4. Vojtová, Mašek 78, ...7. Matulková, Mrůzek 66.