Rubriky:

Ostatní

Také třetí partie o šachového mistra světa skončila remízou

12. listopadu 2018 21:11 - Londýn

Také třetí partie o mistra v šachu mezi norským šampionem Magnusem Carlsenem a americkým vyzyvatelem Fabianem Caruanou skončila remízou. Hráči se na ní dnes v Londýně dohodli po 49 tazích.

 

Matt Dunham, ČTK/AP

Velmistři zvolili stejnou variantu sicilské obrany jako v první partii, jež se v pátek protáhla až na 115 tahů. Bílými figurami hrající Caruana se od ní brzy odchýlil, světovou jedničku však nezaskočil. V závěru se pokoušel získat výhodu Carlsen, ale Američan se ve svižně hrané partii ubránil.

Čtvrtá partie se v londýnské The College hraje v úterý. Zápas je vypsán na 12 partií, v případě nerozhodného výsledku přijde na řadu tie break v podobě zrychlených partií. V sázce je milion eur, z nichž vítěz dostane 60 procent, v případě výhry v tie breaku 55. Mistr světa bude známý nejpozději 28. listopadu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.