Živě

Beckertová končí s rychlobruslením

11. června 2019 18:41 - Erfurt

Zdraví se postavilo proti! Někdejší velká soupeřka Martiny Sáblíkové německá rychlobruslařka Stephanie Beckertová se rozhodla v 31 letech ukončit kariéru. V roce 2010 skončila na olympijských hrách ve Vancouveru za Sáblíkovou druhá v závodech na 3000 i 5000 metrů a získala zlato ve stíhačce družstev. V posledních letech ji ale trápily zdravotní problémy a chyběla na olympijských hrách v Pchjongčchangu i na letošním mistrovství světa v Inzellu.

 

Twitter

"V uplynulých letech jsem bohužel stále bojovala se zraněními a nemohla trénovat tak, jak bych si přála," uvedla Beckertová na Facebooku.

Kromě olympijských medailí má také pět cenných kovů z mistrovství světa, ten nejcennější jí však unikl. V roce 2011 byla na pětce druhá za Sáblíkovou a na trojce brala bronz. Rok nato získala na dlouhých tratích dvě stříbrné medaile, když pokaždé nestačila pouze na českou rychlobruslařskou hvězdu, která je o rok starší.

mm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.