Rubriky:

Ostatní

Evropské hry začaly, českou vlajku nesl Krpálek

22. června 2019 00:00 - Minsk

Velkolepá více než dvouhodinová show v pátek v Minsku slavnostně zahájila druhé Evropské hry. Na zaplněném fotbalovém stadionu Dinama ji sledovalo 22 000 diváků a stejně jako na olympijských hrách večer vyvrcholil zapálením ohně nazvaného Plamen míru.

 

Pancer Václav, ČTK

Na stadion pochodeň přinesla trojnásobná olympijská vítězka v biatlonu Darja Domračevová. Postupně se k ní přidaly další výrazné sportovní postavy pořadatelské země a poté společně zapálily hlavní oheň, který bude hry doprovázet až do neděle 30. června.

Vlajkonošem české výpravy byl stejně jako na olympijských hrách v Riu de Janeiro judista Lukáš Krpálek. "Bylo to krásné, nádherné a pro mě to byla obrovská čest nést vlajku za Českou republiku. Byl to nádherný uvítací ceremoniál a jsem rád, že jsem tady mohl být," řekl Krpálek, jenž do Minsku přiletěl až v pátek.

Evropské hry jsou zahájeny.

Sergei Grits, ČTK/AP

Slavnostní akci s Riem porovnávat nechtěl. "To byla olympiáda, mnohem větší akce. Nést vlajku na olympiádě je asi to nejhezčí, co může být. I na Evropských hrách je to ale nádherné," řekl judista, který před třemi lety na olympiádě získal zlatou medaili. "Tak doufejme, že teď už mě jen čeká to tady vyhrát," pousmál se Krpálek.

Soutěžní program Evropských her začal již v pátek, o první sady medailí se bude bojovat v sobotu. Ve hře budou i čeští judisté David Pulkrábek s Pavlem Petřikovem a cyklistiky Jarmila Machačová s Nikolou Noskovou.

ČTK

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.