Rubriky:

Ostatní

První partie o titul světového šampióna skončila remízou

14. října 2008 19:02 - BONN

První partie mezi ruským šachistou Vladimirem Kramnikem a Indem Višvánáthánem Ánandem skončila remízou. V souboji o titul mistra světa se oba velmistři dohodli na dělbě bodů po třech hodinách a 32 tazích.

Kramnik s bílými figurami nevytěžil ze zahájení žádnou materiální ani poziční výhodu a po netradiční variantě Slovanské obrany spěla úvodní partie ostře sledovaného souboje rychle k remíze.

Ve druhém duelu, který je na programu ve středu znovu od 15:00, bude mít tentokrát výhodu bílých figur Ánand.

Zápas se bude hrát na dvanáct partií. Pokud po nich bude stav utkání nerozhodný, následují dodatečné partie s postupně zkracovaným časem na jednotlivé tahy. Oba soupeři už vědí, že každý dostane bez ohledu na výsledek tři čtvrtě miliónu eur, tedy více než 18 miliónů korun.

Po 1. partii:
Kramnik (Rus.) - Ánand (Indie) 0,5:0,5.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.