Rubriky:

Ostatní

Šipkař Sedláček si poprvé zahraje se soupeři online

7. května 2020 13:35 - Praha

Poprvé v životě si vyzkouší nejlepší český šipkař Karel Sedláček, jaké to je hrát proti soupeřům online. První český hráč s kartou na elitním světovém okruhu se dostal do turnaje v rámci PDC Unibet Home Tour a začne už v úterý. Zlej Kája si od 21:00 zahraje nejprve proti špičkovému Belgičanovi Dimitri van den Berghovi

 

Sportegy

Dalšími soupeři českého šipkaře budou Skot William Borland, jehož skalp si loni na European Tour 1 připsal Pavel Jirkal. Na závěr skupiny se pak utká s předloňským mistrem světa organizace PDC z roku 2018 Robem Crossem z Anglie. Nedávnou světovou dvojku Sedláček na začátku roku na Players Championship 4 porazil ve vůbec prvním vzájemném zápase 6:5.

"Můj první online turnaj a hned takhle těžká skupina se třemi špičkovými hráči. Dál jde jen jeden, bude strašně těžké postoupit, ale stát se může všechno," přiznal 41letý rodák z Náchoda v tiskové zprávě.

Nečekaný problém. Nestabilní wi-fi nepustila mistra světa do šipkařské soutěže

"Všechno se zrodilo narychlo, den předem mi řekli, že budu hrát. Je zvláštní, že uvidím vlastně jen terč soupeře. Neuvidím, jak je nervózní, co se mu odehrává v obličeji, jestli je naštvaný, nebo ne. Jsem navíc zvědav, jestli mi taková situace s nečekaným startem psychicky pomůže nebo uškodí," dodal Sedláček

Situace je pro Sedláčka navíc složitá v tom, že se o účasti rozhodlo až na poslední chvíli. "Musel jsem pozvání na online turnaje odmítat, protože bydlím v místě, kde není silný internet, navíc jsem u sebe neměl ani potřebnou kameru a techniku, která by mohla záznam z terče přenášet," uvedl nejlepší český šipkař.

"Ve středu mi ale můj manažer řekl, že se kvůli rodinným důvodům z turnaje odhlásil Nizozemec Derk Telnekes. A tak jsem se rozhodl šanci zahrát si využít. Bylo ale velmi náročné nejen s internetem, ale i s technikou všechno vyladit. Ve středu v šest večer jsem dělal zkoušku, jestli všechno funguje, jak má. Ještě ve čtvrtek na tom budeme pracovat," prozradil Sedláček svízele s tím, aby si mohl na turnaji zahrát.

První turnaj po více než dvou měsících bude pro Karla Sedláčka o to těžší, že se mu kvůli karanténě narušila dobře rozjetá sezona a nemohl uplatnit svou životní formu. Na začátku roku si totiž zajistil účast na elitních turnajích organizace PDC.

"Je to smutný, přistřihlo mi to křidélka, ale já budu bojovat. Na druhou stranu je dobře, že se všechno kvůli zdraví lidí turnaje zrušily. Zvláštní je, jak v Anglii situaci podcenili a teď budeme rádi, když do konce roku odehrajeme aspoň bez diváků nějaký velký turnaj. Velké televizní turnaje s diváky už letos totiž neproběhnou," mrzí Sedláčka.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.