Rubriky:

Ostatní

Judista Petřikov je mistrem Evropy do 23 let

21. listopadu 2008 17:58 - ZÁHŘEB

Judista Pavel Petřikov se stal mistrem Evropy do 23 let. Na šampionátu v Záhřebu dnes dvaadvacetiletý reprezentant nenašel žádného přemožitele ve váhové kategorii do 60 kilogramů a vybojoval svůj životní úspěch.

Dva týdny po úspěšné obhajobě domácího titulu zdolal český olympionik v Chorvatsku všechny tři soupeře v základní skupině na ipon, v semifinále porazil v prodloužení Ukrajince Georgije Zantaraiu a v boji o zlato přemohl judista PSK Hradec Králové italského soupeře Elia Verdeho.

"Konečně mám první velkou medaili," radoval se v rozhovoru s ČTK Petřikov. Přiznal ale, že mu v závěru semifinálového duelu začalo být úzko, když dvanáct sekund před koncem základní doby dostal od rozhodčího druhé napomenutí za pasivitu, čímž soupeř vyrovnal průběžný stav. "Tam jsem se už viděl pomalu zase až na pátém místě," popsal své pocity, s jakými vstupoval do prodloužení. V něm se vítězem stane judista, který první skóruje. Povedený chvat ohodnocený jukem přinesl jistotu medaile českému borci.

"To mi velmi pomohlo a finále mi pak sedlo. Měl jsem medaili v kapse a to mě hnalo dopředu," pokračoval Petřikov. Finálovému utkání dominoval, soupeř nedokázal bodovat, zatímco český reprezentant získal dvakrát juko a jednou vazari. "Je to cenný skalp, ten Ital nedávno vyhrál Světový pohár kategorie super v Rotterdamu," pochvaloval si Petřikov.

Syn vicemistra světa z roku 1981 dosud v kariéře vyhrál turnaj Světového poháru před dvěma lety v Rotterdamu a vloni byl druhý v Bukurešti. Na letošním mistrovství Evropy seniorů skončil osmý, na olympiádě v Pekingu vypadl ve třetím kole a podělil se o deváté místo. "Tohle byla krásná tečka za sezonou," doplnil Petřikov s tím, že titul je pro něj povzbuzením před operací ramena, které se bezprostředně po konci soutěžního roku podrobí už ve středu v Opavě.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.