Snowboardistka Koukalová zajela druhý nejlepší výsledek v SP

AROSA

Česká reprezentantka Klára Koukalová obsadila ve švýcarské Arose 14. místo v sobotním závodě Světového poháru ve snowboardcrossu a zaznamenala druhý nejlepší výsledek v kariéře. Čtyřiadvacetiletá závodnice dosud skončila lépe jen v březnovém klání v italském Valmalenku, kde skončila osmá.

Koukalová zajela dvanáctý čas v kvalifikaci, ale hned ve čtvrtfinálovém kole dojela na nepostupovém třetím místě, když ji porazila i pozdější celková vítězka Sandra Freiová ze Švýcarska.

Závod mužů vyhrál Američan Seth Wescott, který shodou okolností byl jedním ze dvou osmifinálových přemožitelů Michala Novotného. Nejlepší český snowboardista obsadil celkově 22. místo.

Snowboardcross:
Muži: 1. Wescott (USA), 2. Schairer (Rak.), 3. Speiser (Něm.), ...22. Novotný, 33. Heiník, 62. Havlík, 64. Novák (všichni ČR).
Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. Sivertzen (Nor.) 1200, 2. Wescott 1130, 3. Vaultier (Fr.) 1000, ...25. Novotný 160, 32. Bakeš (ČR) 80, 49. Heiník 24.
Ženy: 1. Freiová (Švýc.), 2. Olafsenová (Nor.), 3. Moenneová (Fr.), ...14. K. Koukalová, 36. Krejčová (obě ČR).
Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. Freiová 1290, 2. Jacobellisová (USA) 1290, 3. Olafsenová 1250, ...17. K. Koukalová 280.