Rubriky:

Ostatní

Pljuščenkův návrat se odkládá, ale pořád myslí na olympiádu

6. ledna 2009 13:46 - HELSINKY/MILÁN

Očekávaný návrat olympijského šampióna v krasobruslení Jevgenije Pljuščenka se odkládá. Šestadvacetiletý Rus se nezúčastní nadcházejícího mistrovství Evropy, ale nechal se slyšet, že pokračuje v přípravě na olympijské hry 2010 ve Vancouveru.

Pljuščenko nezávodí od zisku olympijského zlata v Turíně, ale loni v únoru ohlásil návrat na amatérský led. Připravil si nový krátký program i volnou jízdu, ale zatím není jasné, kdy je na soutěžích ukáže.

Určitě se tak nestane na evropském šampionátu v Helsinkách, kde bude obhajovat titul český reprezentant Tomáš Verner. Rusové na první vrchol sezony, který se na severu Evropy uskuteční od 20. do 24. ledna, nominovali Sergeje Voronova, Andreje Lutaje a Arťoma Borodulina.

Pljuščenko je momentálně se svou exhibicí Králové ledové arény v Miláně, ale prý se stále připravuje směrem k olympiádě. "Je to náročné a nemám kvůli tomu prakticky žádný odpočinek, ale olympijské hry 2010 jsou mým cílem," řekl trojnásobný mistr světa italským novinářům.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.