Rubriky:

Ostatní

Finská krasobruslařka Lepistöová triumfovala na domácím ME

24. ledna 2009 16:25 - HELSINKY

Finská krasobruslařka Laura Lepistöová vyhrála domácí mistrovství Evropy, když udržela vedení po krátkém programu. Druhá skončila v Helsinkách obhájkyně titulu Carolina Kostnerová z Itálie, třetí byla další Finka Susanna Pöykiöová. Česká reprezentantka Nella Simaová skončila čtrnáctá.

Dvacetiletá Lepistöová se před domácím publikem nevyhnula zaváhání, když místo trojitého zařadila jen jednoduchý lutz. Ve volné jízdě kvůli tomu ztratila na evropskou královnu z posledních dvou let Kostnerovou, ale díky osobnímu rekordu 110,70 bodu v celkovém hodnocení udržela náskok 1,9 bodu. K loňskému bronzu tak přidala nejcennější medaili.

Tréninková partnerka českého krasobruslaře Tomáše Vernera Kostnerová nastupovala jako první z kandidátek na titul a předvedla nejlepší výkon dnešního odpoledne ozdobený trojkombinací trojitého lutze s dvojitým toeloopem a dvojitým rittbergerem. Manko zaviněné pádem při nájezdu na trojitý lutz v krátkém programu však už dotáhnout nedokázala.

Posunula se jen na stříbrnou pozici před další Finku Pöykiövou. Stříbrná medailistka z mistrovství Evropy z roku 2005 zařadila lutz i flip pouze v dvojité variantě a především vinou menší obtížnosti klesla ze druhého místa po krátkém programu na bronzovou pozici.

Simaová se rozhodla jet na jistotu a oproti pátečním proklamacím se nepokusila o trojitý lutz. Z trojitých skoků v její volné jízdě byly znovu jen toeloop a salchow, a i když všechny prvky zvládla čistě, nižší technická náročnost programu znamenala pád z desátého místa na čtrnácté. O jednu příčku si tak vylepšila loňské umístění.

Mistrovství Evropy v krasobruslení:

Ženy: 1. Lepistöová (Fin.) 167,32, 2. Kostnerová (It.) 165,42, 3. Pöykiöová (Fin.) 156,31, 4. Leonovová (Rus.) 143,99, 5. Korpiová (Fin.) 139,01, 6. Gerboldtová (Rus.) 137,05, ...14. Simaová (ČR) 120,61.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.