Rubriky:

Ostatní

Nejtěžší rozhodnutí! Obrovský talent českého sportu končí, v pouhých 20 letech

24. června 2020 20:24 - Praha

Před čtyřmi lety byla označována za jeden z největších talentů českého sportu, předvídali jí velkou budoucnost. Jenže teď krasobruslařka Anna Dušková ukončila kariéru, v pouhých dvaceti letech. Na vině byly vleklé zdravotní potíže, zejména s kolenem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V šestnácti letech se spolu se svým partnerem ve sportovních dvojících Martinem Bidařem stali juniorskými mistry světa, stříbro brali na mládežnické olympiádě. Když o rok později debutovali mezi dospělými, bylo z toho skvělé sedmé místo v Evropě.

Pak přišlo první vážné zranění kolene, z něhož se ale svěřenci Evy Horklové stihli oklepat a na olympiádě v Pchjongčchangu brali čtrnácté místo. O to nečekanější byl rozchod dvojice.

Dušková chtěla skloubit sport se studiem medicíny, jejím novým krasobruslařským partnerem se stal Radek Jakubka, jenže plány dvojice zkomplikovala další operace kolene.

A na další boj s vlastním zdravím už Dušková neměla síly. „Přemýšlela jsem o tom už několik týdnů a učinila jsem asi nejtěžší rozhodnutí v životě,“ vyznala se na svém Instagramu, když oznamovala konec kariéry.

„Důvodem je trápení se spoustou zranění v posledních dvou letech, po operacích kolene se přidávaly další zranění, a tak jsem nemohla normálně trénovat. Přijde mi, že od první operace nebylo mé zdraví stoprocentní, i když jsem se snažila bojovat o to, co miluju,“ napsala v emotivním vzkazu fanouškům.

„Ale všechno někdy končí, ne?“ doplnila a poděkovala trenérům, rodině i oběma svým krasobruslařským partnerům.

sob, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.