Rubriky:

Ostatní

Judista Krpálek na ME juniorů neobhájil zlato a skončil druhý

13. září 2009 17:43 - JEREVAN

Český judista Lukáš Krpálek na mistrovství Evropy juniorů neobhájil zlato z loňska a jako největší favorit se musel spokojit s druhým místem. V dnešním finále váhové kategorie do 100 kg v Jerevanu podlehl na ipon Elmaru Gasimovovi z Ázerbájdžánu. Duel skončil po úspěšném chvatu Gasimova už po 21 vteřinách.

 

Event Concept

Krpálek až do finálového souboje procházel zápasy na tatami v arménské metropoli suverénně a všechny čtyři souboje ukončil ještě před vypršením časového limitu na ipon. Závodník USK Praha, který na srpnovém MS seniorů vypadl v prvním kole, porazil postupně Nizozemce Mola, Maďara Pocskaie, Španěla San Martina i Němce Borkowského, až v duelu o zlato našel přemožitele.

"O postupu Lukáše do finále nebylo pochyb, své soupeře spolehlivě převyšoval. Gasimov však hned v úvodu dokonale trefil skulinku v jeho úchopu a bylo po zápase," uvedl trenér juniorské reprezentace Václav Červín. "Lukáš ale rozhodně nebyl ve své kůži. Byl nachlazený a měl bolestivě zraněné zápěstí, takže dvouhodinová pauza před finále jej za těchto okolností vyvedla z tempa," dodal.

Druhý český zástupce Alexandr Jurečka měl na dosah ve váze do 90 kilogramů třetí místo, ale nakonec podlehl Italovi Tomasettimu na ipon po třech a půl minutách, byť v průběhu duelu krátce vedl na juko.

Mistrovství světa v judu v Rotterdamu:
Muži:

Do 100 kg: 1. Rakov (Kaz.), 2. Grol (Niz.), 3. Anai (Jap.) a Darviš (Egypt), ...Krpálek (ČR) vyřazen v 1. kole.

Nad 100 kg: 1. Riner (Fr.), 2. Bryson (Kuba), 3. Paskevičius (Lit.) a Tangrijev (Uzb.).
Ženy:

Nad 78 kg: 1. Wen Tchung (Čína), 2. Bryantová (Brit.), 3. Cukadaová (Jap.) a Ortizová Boucurtová (Kuba).

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.