Rubriky:

Ostatní

Pořadatelé Velké pardubické stále počítají, že slavný dostih bude

10. září 2020 12:04 - Pardubice

Dostihový spolek stále počítá s tím, že uspořádá i v době koronavirové pandemie Velkou pardubickou. Termín má 11. října. Obvyklá návštěvnost bývá kolem 20.000 až 30.000 lidí, pokud by vláda povolila akce pro 5000 diváků, lze dostihy uspořádat. ČTK to řekl ředitel spolku Jaroslav Müller.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Svým rozsahem je Velká pardubická velmi objemná, i limitní počty návštěvníků pro nás budou hrát velkou roli," řekl Müller. Pořadatelé očekávají rozhodnutí vlády, jestli začne omezovat počty lidí na akcích.

V pondělí se zástupci sešli s krajskou hygienou, další schůzku mají v pátek a pokusí se stanovit scénáře na aktuální a možná restriktivní opatření. "Trochu se obávám, že se budeme dostávat do situace, kdy opatření bude víc a více. Je velice těžké predikovat, co nás čeká," řekl Müller.

Velká pardubická: Veškeré informace k dostihové akci roku

Kromě diváků přijíždějí do Pardubic stovky lidí z pořadatelské obce. "Kdybychom se pohybovali na minimálních číslech, jsme na 500 osobách," řekl ředitel spolku.

Už v průběhu celé sezony, která začala se zpožděním v červnu, byl areál rozdělený na sektory. V případě Velké pardubické by to bylo stejné. Zatím ani není jasné, jaké budou podmínky pro vnitřní prostory, dodal Müller.

První Velká pardubická steeplechase se běžela 5. listopadu 1874, nekonala se pouze ve válečných letech, z politických důvodů v roce 1968 a dvakrát kvůli špatnému počasí. Dráha pro špičkové koně a jejich jezdce měří 6900 metrů a žokejové v dostihu překonávají 31 překážek. Letos se má konat již 130. ročník.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.