Rubriky:

Ostatní

Trénink rychlobruslařů v Inzellu komplikuje koronavirus

9. října 2020 13:15 - Inzell

Trénink rychlobruslařů v Inzellu, kam míří za přípravou i česká hvězda Martina Sáblíková, komplikuje koronavirus. Po několika pozitivních testech na covid-19 mezi závodníky byla místní Max Aicher Arena v týdnu uzavřena, aby mohla být vydezinfikována. Z Německa už kvůli nastalé situaci odcestovaly všechny nizozemské týmy, které se zde připravovaly.

 

Pavel Lebeda/Sport Invest

Sáblíková podle zastupující společnosti Sport Invest přesto do Inzellu se svým týmem dnes odjede a počítá s tím, že zde bude pokračovat v přípravě. Po obnovení tréninků, které se očekává v neděli, budou na led vpuštěni jen rychlobruslaři s negativním testem.

O problémech v Inzellu informovala agentura SID, podle které byla nemoc covid-19 odhalena u dvojice německých rychlobruslařů a také u dvojnásobného olympijského vítěze Kjelda Nuise z Nizozemska. Ten nákazu potvrdil na sociálních sítích.

Německá rychlobruslařka Stephanie Beckertová - ilustrační foto.

Twitter

"Měl jsem jen mírné příznaky chřipky, necítil jsem se špatně," uvedl Nuis, který je držitelem světového rekordu na trati 1500 metrů. Zatímco třicetiletý Nizozemec zůstal v izolaci v Inzellu, jeho krajané odjeli ve čtvrtek domů, kde ale do karantény musejí také.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.