Trénink rychlobruslařů v Inzellu komplikuje koronavirus

9. října 2020 13:15 - Inzell

Trénink rychlobruslařů v Inzellu, kam míří za přípravou i česká hvězda Martina Sáblíková, komplikuje koronavirus. Po několika pozitivních testech na covid-19 mezi závodníky byla místní Max Aicher Arena v týdnu uzavřena, aby mohla být vydezinfikována. Z Německa už kvůli nastalé situaci odcestovaly všechny nizozemské týmy, které se zde připravovaly.

 

Pavel Lebeda/Sport Invest

Sáblíková podle zastupující společnosti Sport Invest přesto do Inzellu se svým týmem dnes odjede a počítá s tím, že zde bude pokračovat v přípravě. Po obnovení tréninků, které se očekává v neděli, budou na led vpuštěni jen rychlobruslaři s negativním testem.

O problémech v Inzellu informovala agentura SID, podle které byla nemoc covid-19 odhalena u dvojice německých rychlobruslařů a také u dvojnásobného olympijského vítěze Kjelda Nuise z Nizozemska. Ten nákazu potvrdil na sociálních sítích.

Německá rychlobruslařka Stephanie Beckertová - ilustrační foto.

Twitter

"Měl jsem jen mírné příznaky chřipky, necítil jsem se špatně," uvedl Nuis, který je držitelem světového rekordu na trati 1500 metrů. Zatímco třicetiletý Nizozemec zůstal v izolaci v Inzellu, jeho krajané odjeli ve čtvrtek domů, kde ale do karantény musejí také.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.