Po pauze se vrátil stolní tenis, první turnaj vyhrála Čchen Meng

Wej-chaj

Světová jednička Čchen Meng z Číny vyhrála turnaj Světového poháru, kterým se po osmiměsíční koronavirové pauze znovu rozběhly mezinárodní soutěže ve stolním tenisu. V úterním finále v čínském městě Wej-chaj zvítězila nad krajankou Sun Jing-ša 4:1 na sety.

Stolní tenis - ilustrační foto

Na turnaji pro nejlepších 21 žen sezony s dotací 250 000 dolarů měl zastoupení i český stolní tenis. Jako osobní trenérka Nizozemky Britt Eerlandové se ho zúčastnila bývalá reprezentantka Dana Čechová. Eerlandová však v kvalifikační skupině prohrála oba zápasy a do vyřazovací části se nedostala.

Na konci tohoto týdne budou ve Wej-chaji hrát muži a od 19. listopadu se v jiném čínském městě Čeng-čou uskuteční finále World Tour. Z té se letos kvůli pandemii stihly odehrát do březnového přerušení sezony jen tři turnaje, zrušeno bylo mimo jiné i srpnové Czech Open v Olomouci.