Rubriky:

Ostatní

Biatlonista Björndalen má díky smíšené štafetě patnáctý titul

3. března 2011 14:15 - CHANTY-MANSIJSK

Závod smíšených štafet vyhráli na úvod mistrovství světa v Chanty Mansijsku norští biatlonisté. V jejich sestavě nechyběl rekordman Ole Einar Björndalen, který dnes získal již patnácté zlato ze světového šampionátu. České kvarteto ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Zdeněk Vítek a Ondřej Moravec doběhlo na 11. místě. Za Norskem skončili Němci a třetí místo obsadila Francie.

 

Alexander Demianchuk , Reuters

Česká štafeta, kterou rozjížděla Vítková, se od začátku pohybovala hluboko ve druhé desítce a na střelnici musela častokrát dobíjet. Bezchybnou střelbou nakonec vytáhl tým na konečné 11. místo finišman Moravec. Trenéři dali volno dlouhodobě nejlepšímu českému biatlonistovi Michalu Šlesingrovi, který šetřil síly na individuální starty.

V čele se dlouho drželi tradičně silní Němci a Norové. Manko norského kvarteta bylo sice před závěrečným úsekem 19 sekund, lídr Světového poháru Tarjei Bö ale skvělým během i střelbou bezpečně dovezl štafetu na prvním místě. Seveřané se ze zlata radovali poprvé od zavedení této disciplíny v roce 2005.

Šampionát pokračuje v sobotu sprinterskými závody mužů i žen.

Mistrovství světa v biatlonu v Chanty Mansijsku:
Smíšené štafety (2x6 km, 2x7,5 km):
1. Norsko (Bergerová, Flatlandová, Björndalen, Bö) 1:14:22,5 (0 tr. okruhů + 7 dobíjení), 2. Německo (Henkelová, Neunerová, Peiffer, Greis) -22,9 (0+8), 3. Francie (Brunetová, Dorinová, Boeuf, M. Fourcade) -1:16,2 (0+8), 4. Švédsko -1:35,8 (1+10), 5. Itálie -1:55,1 (0+9), 6. Rusko -3:08,4 (3+11), ...11. Česko (Vítková, Soukalová, Vítek, Moravec) -4:07,1 (0+12).

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.