VIDEO: Šílený bruslař má nový rekord. Na Montmartru uletěl skoro třicet metrů

4. července 2011 17:04 - PAŘÍŽ/PRAHA

Tisíce lidí zamířily v sobotu k věhlasné bazilice Sacré-Coeur na pařížském Montmartru. Nejednalo se však o zástupy věřících, nýbrž o příznivce adrenalinu, kteří si nechtěli nechat ujít bláznivý pokus o nový světový rekord ve skoku na kolečkových bruslích. Kdo přišel, nelitoval. Pětatřicetiletý Taig Khris totiž přistál na znažce 29 metrů a stávající maximum posunul o celých pět metrů.

 

Gonzalo Fuentes, Reuters

Trojnásobný mistr světa se vznesl do vzduchu pomocí obřího skokánku a se slavným chrámem za zády se snesl bezmála třicet metrů do nafukovacího dopadiště na úpatí Montmartru.

Dopad sice nebyl nijak stylový a Khris dojel až k obřímu airbagu, který jej zabrzdil, po zádech, nadšení diváků ale neznalo mezí a namotivovaný kaskadér se nechal vyhecovat i k úspěšnému frontflipu.

Mezi další Khrisovy bláznivé kousky patří například seskok z prvního patra Eiffelovy věže, kterým uchvátil Paříž v loňském roce.

Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: