Stolní tenistka Štrbíková je na ME v osmifinále

14. října 2011 14:59 - GDAŇSK

Ve třetím kole dvouhry na mistrovství Evropy v Gdaňsku uspěla ze čtveřice českých stolních tenistů jen Renáta Štrbíková. Dvaatřicetiletá hráčka dnes porazila čerstvou evropskou šampionku v soutěži družstev Li Ťie z Nizozemska 4:3 na sety a postoupila do osmifinále. V něm se dnes večer utká s o pět let starší maďarskou hvězdou Krisztinou Tóthovou.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Štrbíková se potřetí za sebou na ME střetla o postup do osmifinále s rodačkou z Číny a na třetí pokus uspěla. Nad Li Ťie vedla už 3:1, ale nakonec si postup zajistila až v sedmém setu, který vyhrála 11:8.

"Od pátého setu se mi začaly únavou třást ruce. Opravdu, už dlouho jsem se tak nenadřela. Nutila jsem se k jedinému, hrát maximálně trpělivě a útok si dobře připravit. Už jsem s ní dvakrát prohrála, takže tentokrát jsem zvolila trochu jinou taktiku. Hrála jsem víc přes forhend, což byla pochopitelně pro mě větší práce, ale vyplatilo se to," řekla Štrbíková na oficiálním webu České asociace stolního tenisu.

Po sedmisetových bitvách naopak skončili ve třetím kole Dmitrij Prokopcov a Dana Hadačová, oba navíc nevyužili tři mečboly. Neuspěla ani česká ženská jednička Iveta Vacenovská, jež prohrála 2:4 s Ruskou Oxanou Fadějevovou.

Hadačová smazala manko 0:3, ale v sedmé sadě podlehla naturalizované Lucemburčance Ni Sia-lian 12:14. "Dlouho mi trvalo, než jsem si zvykla na její styl, kdy já dám topspin a ona to hned zkrátí. Vůbec jsem nemyslela v průběhu zápasu na vítězství, což bylo dobře. Snažila jsem se od čtvrtého setu hrát to, co na ni platilo. Moc mě mrzí, že v koncovce už to zase bylo všechno jinak," řekla česká reprezentantka, která po nevydařených výsledcích v soutěži družstev odehrála dvouhru na hranici svých možností.

Prokopcov prohrával se Slovincem Bojanem Tokičem 1:3, ale následné dva sety získal a vybojoval rozhodující sadu. V ní vedl 5:0 a 10:7, nevyužil však ani jeden ze tří mečbolů a prohrál 11:13.

Navíc vypadl i ze čtyřhry, v níž si společně s Petrem Korbelem po čtvrtečním úspěchu nad druhými nasazenými Němci dělali zálusk na boj o medaile. Ve třetím kole však prohráli s ruským párem Pajkov, Livencov 2:3.

ME ve stolním tenisu v Gdaňsku:
Muži:
Dvouhra - 3. kolo:
Tokič (Slovin.) - Prokopcov (ČR) 4:3 (-10, 8, 4, 8, -9, -13, 11).
Čtyřhra - 3. kolo:
Pajkov, Livencov (Rus.) - Prokopcov, Korbel (ČR) 3:2 (9, -9, 9, -10, 6).
Ženy:
Dvouhra - 3. kolo:
Štrbíková (ČR) - Li Ťie (Niz.) 4:3 (-9, 9, 9, 10, -7, -8, 8), Ni Sia-lian (Luc.) - Hadačová (ČR) 4:3 (6, 7, 7, -3, -10, -11, 12), Fadějevová (Rus.) - Vacenovská (ČR) 4:2 (7, 13, -8, -8, 9, 7).
Čtyřhra - 3. kolo:
Wu Ťia-tuo, Ivancanová (Něm.) - Vacenovská, Štrbíková (ČR) 3:0 (7, 8, 3).

 

 

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.