Softbal chce kvůli účasti na olympiádě spojit síly s baseballem

31. října 2011 10:46 - OKLAHOMA CITY

Mezinárodní softbalová federace (ISF) se chce spojit se svým baseballovým protějškem a prosadit oba sporty do programu olympijských her v roce 2020. V poslední kandidatuře se naopak vůči baseballu snažila co nejvíc vymezit, ani jeden ze sportů ale neuspěl.

 

Baseball a softbal se nedostaly do programu nejbližších her v Londýně a nebudou ani v roce 2016 v Rio de Janeiru. ISF zatím neví, jak by se Mezinárodní olympijský výbor (MOV) postavil k samostatné či společné kandidatuře dvou sportů, které jsou si přes rozdíly v pravidlech velice podobné.

"Je před námi ještě dlouhá cesta. Chceme prozkoumat naše možnosti a nějak posunout věci dopředu," řekl na kongresu ISF v americkém Oklahoma City prezident federace Don Porter, kterého čeká v listopadu schůzka s představiteli MOV.

Při poslední snaze dostat svůj sport na olympiádu se ISF snažila vůči baseballu maximálně vymezit. Na rozdíl od něj nabízela účast nejlepších profesionálů, ale chlubila se i nulovými problémy s dopingem.

Na program jednání přijde zařazení nových sportů nejdříve v roce 2013 poté, co MOV zhodnotí hry v Londýně.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.