Krasobruslař Březina je po krátkém programu v Paříži třetí

18. listopadu 2011 16:53 - PAŘÍŽ

Český krasobruslař Michal Březina je třetí po krátkém programu v pařížské soutěži seriálu Grand Prix. Vítěz říjnové Americké brusle nestačil v první části Trofeje Erika Bomparda jen na mistra světa Patricka Chana z Kanady a Číňana Nan Songa.

 

Francois Mori, ČTK/AP

Jednadvacetiletý Březina dostal za svůj krátký program od rozhodčích 74,32 bodu, téměř o pět bodů méně než při svém triumfu před měsícem v Kalifornii. Jízdu zahájil čistě skočeným trojným axelem a pokračoval na jistotu bez čtverných skoků. O více bodů přišel při drobných chybách při piruetách.

Čtvrtý muž z předchozích dvou světových šampionátů Březina bude ve volné jízdě útočit na své třetí stupně vítězů v Grand Prix v kariéře, situace na druhém až pátém místě je nicméně mimořádně vyrovnaná. Na druhého Nan Songa ztrácí Březina 2,21 bodu, před pátým Florentem Amodiem z Francie má český reprezentant náskok necelé tři body.

Od skupiny bojující o stupně vítězů se odpoutal jen vítěz Kanadské brusle Chan, jenž navzdory pádu po absolvování čtverného toeloopu dostal 84,16 bodu.

Volné jízdy jsou v sobotu na programu od 13:30.

Trofej Erika Bomparda, závod seriálu Grand Prix v krasobruslení:
Muži - po krátkém programu: 1. Chan (Kan.) 84,16, 2. Nan Song (Čína) 76,53, 3. Březina (ČR) 74,32.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.