Živě

Ondra vyhrál na SP v Meiringenu kvalifikaci v boulderingu

16. dubna 2021 19:52 - Meiringen

Lezec Adam Ondra vyhrál na prvním letošním Světovém poháru kvalifikaci v boulderingu. Český olympionik ve švýcarském Meiringenu jako jediný ve své skupině vylezl na vrchol na čtyřech cestách z pěti a dosáhl všech pěti zón. V sobotu jej čeká semifinále a případně finále. Ve druhé skupině zaznamenal shodnou bilanci (4 topy a 5 zón) Japonec Kokoro Fudžii.

 

Lukáš Bíba

Druhý český reprezentant Marek Jeliga měl k postupové dvacítce daleko. Kvalifikací skončilo účinkování ve Švýcarsku i pro Elišku Bulenovou a Adélu Bajerovou.

Meiringen hostí první SP v boulderingu od roku 2019, vloni závody v této lezecké disciplíně znemožnila pandemie koronaviru. Ondra předloni obsadil v konečném pořadí druhé místo za jiným Japoncem Tomoou Narasakim a ovládl lezení na obtížnost. V minulé sezoně SP se kvůli pandemii koronaviru podařilo uskutečnit jediný závod v srpnu v Brianconu, kde Ondra triumfoval právě v lezení na obtížnost.

NADĚJE PRO TOKIO: V rukávu mám tajný trumf, říká lezec Ondra

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.