Medaile ze Světového poháru: Muži trefili stříbro, ženy bronz

1. července 2021 19:33 - Osijek/Praha

Dvě medaili vybojovali čeští brokoví střelci a střelkyně v disciplíně trap na Světovém poháru v chorvatském Osijeku. Závod je poslední velkou mezinárodní prověrkou před odletem na olympiádu do Tokia.

 

Ivana Roháčková

Družstvo mužů ve složení David Kostelecký, Jiří Lipták a Pavel Vaněk bojovalo o zlato s Francouzi. Vyrovnanou bitvu rozhodly až dvě chyby Vaňka v poslední sérii. „I tak je to velký úspěch. David s Jiřím, kteří poletí na olympiádu, potvrdili velmi dobrou formu," řekl trenér Petr Hrdlička, olympijský vítěz z Barcelony.

Oba olympionici už budou před odletem do Japonska ladit formu doma. Kostelecký už se sžil s novou pažbou. „Bereme s sebou dvě identické brokovnice pro případ, že by došlo k nějaké poruše," pravil Kostelecký.

V soutěži žen bojovaly juniorky - sedmnáctiletá Zina Hrdličková, čtrnáctiletá Lea Kučerová a šestnáctiletá Tereza Závišková. V souboji o bronz zdolaly mnohem zkušenější Slovenky. „Vyrůstají nám velmi nadějné závodnice. Mají předpoklady, aby se některá z nich prosadila už v kvalifikaci o olympiádu v Paříži," liboval si Hrdlička. Jeho dcera Zina už patří k absolutní světové špičce mezi juniorkami a té širší mezi ženami. Zlato si odvážejí Angličanky.

kft, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.