Česko - Kuba 1:7 Baseballisté zakončili skupinu porážkou

27. září 2021 22:49 - Obregón
(Aktualizováno: 27. září 2021 23:59)

Baseballová reprezentace U23 zakončila zápasy ve skupině MS v Mexiku porážkou s Kubou 1:7. Získala tak z pěti utkání jednu výhru a bude hrát ve skupině o konečné 7.-12. místo.

 

baseball.cz, Lukáš Ercoli

O výsledku utkání s 11. týmem světa rozhodla třetí směna, ve které kubánští pálkaři využili nepřenosností startujícího Viktora Večerky a doběhli si hned pro tři body. Už v předchozích dvou hrách tlačili na českou obranu, ale ta do té doby odolávala. Češi měli opět problém proměnit nabídnuté šance. V každé ze směn se dostal na metu alespoň jeden český hráč, ale přetavit obsazené mety v bod se podařilo až v dohrávce 6. inningu. První dobrý odpal, a to hned trojmetový, se povedl Marku Chlupovi, kterého následně sebeobětovacím odpalem poslal až na domácí metu Filip Smola.

V tu dobu už ale Češi prohrávali 0:5 a v poslední směně přidal soupeř další dva body. Za Kubu odházel celé utkání José Santos, jenž se dostal hluboko přes 100 nadhozů. Vladimír Chlup naopak protočil tři mladé nadhazovače Večerku, Hikla a Pacala, kteří sbírali proti kubánským pálkařům cenné zkušenosti.

Baseballisté představují nové dresy české reprezentace

Baseball Czech

"Zápas probíhal podobně jako všechny ostatní, nadhazovači zaházeli poměrně dobře, také obrana fungovala, ale zase tam nebyla pálka. Je to už několik dní za sebou. Nedokážeme se přizpůsobit. Nadhazovač byl myslím úrovní podobný naší extralize, měli jsme předvést víc. Je těžké se z krize dostat, hodně o tom přemýšlíme, když to padne na turnaj, je to těžké. Věřím ale, že nám den volna pomůže," popsal Chlup největší slabinu českého týmu na MS.

Český tým odehrál pět kvalitních zápasů, ve všech měli naději na výhru, byl vyrovnaným soupeřem světovým baseballovým velmocem. Ani jednou neprohrál rozdílem. Nyní má den volna a následně ho čekají ještě tři utkání s týmy ze skupiny B. Do zápasů o 7.-12. místo si nebere žádnou výhru, i tak má ale naději na vylepšení posledního výsledku z roku 2018, kdy skončil dvanáctý.

MS baseballistů do 23 let v Obregónu (Mexiko):
Skupina A:
Česká republika - Kuba 1:7
dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.