Další fenomenální ruská skokanka se zapsala do krasobruslařské historie

4. října 2021 13:48
(Aktualizováno: 4. října 2021 13:48)

Čtrnáctiletá Ruska Sofia Akatěvová jako první krasobruslařka předvedla v jedné jízdě trojitý axel a tři čtverné skoky. Další fenomenální skokanka z tréninkové skupiny Eteri Tutberidzeové to dokázala o víkendu na juniorské Grand Prix v Gdaňsku.

 

Twitter @ISU_Figure

Akatěvová v Polsku předvedla kombinaci trojitého axela s trojitým toeloopem už v krátkém programu. Pak dominovala i ve volné jízdě, kde k dalšímu axelu přidala dva čtverné toeloopy a čtverný salchow. Na rozdíl od svého prvního vystoupení v letošní juniorské Grand Prix tentokrát nechybovala a zapsala se do historie.

"Pracovali jsme s trenéry na odstranění chyb, které jsem udělala v Krasnojarsku. Také mi pomohlo, že to byl můj druhý závod, nebyla jsem tolik nervózní. Nepřemýšlím o překonávání rekordů. Já prostě miluji, co dělám, a mám ráda těžké skoky. Je hezké, že jsem dokázala něco, co nikdo přede mnou," svěřila se na webu mezinárodní federace ISU.

Tréninková kolegyně úřadující mistryně světa Anny Ščerbakovové může do mezinárodních soutěží dospělých naskočit až v přespříští sezoně. Patnáct let musí být krasobruslařkám nejpozději 1. července, který předchází začátku soutěžního ročníku. Tento limit nesplní Akatěvová o šest dní.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.