Rubriky:

Ostatní

Nejlepší badmintonista světa Lee Chong Wei dopoval

8. listopadu 2014 10:12 - Kuala Lumpur

První muž světového žebříčku badmintonistů Lee Chong Wei z Malajsie dopoval a hrozí mu dvouletý zákaz činnosti. Po pozitivním výsledku kontrolního testu vzorku B to agentuře AP potvrdil nejmenovaný malajsijský sportovní funkcionář.

 

Kin Cheung, ČTK/AP

Média o dopingovém případu trojnásobného vicemistra světa a jedné z největších badmintonových hvězd poslední dekády psala už na konci října, národní svaz ale odmítl zveřejnit jméno. Lee Chong Wei byl na srpnovém mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro, po vítězném semifinále pozitivně testován na dexametazon.

Lee v reakci uvedl, že látka se do jeho těla dostala 18. července z injekce při léčbě zranění stehna. Označil za záhadu, že se v jeho těle objevila ještě o měsíc později. "Nikdy jsem nepodváděl a nespoléhal na zakázané látky. Věřím v to, že úspěch zajistí tvrdá práce a snaha," dodal.

Dvaatřicetiletý Lee patří v Malajsii ke sportovním ikonám. Vedle tří stříbrných medailí z MS byl dvakrát druhý také na olympijských hrách, v Pekingu i v Londýně podlehl ve finále čínské hvězdě Lin Tanovi.

ČTK

Koronavirus a sport - aktuální informace probíhá
20200312T17:00:00+0100
Koronavirus a sport - aktuální informace
Koronavirus a sport - aktuální informace
Koronavirus a sport - aktuální informace

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní