Rubriky:

Ostatní

Krpálek musel na operaci menisku, do měsíce by měl začít trénovat

19. prosince 2014 16:56 - Praha

Český judista Lukáš Krpálek se dnes podrobil menší operaci menisku. Lékaři mu koleno vyčistili a zhruba za měsíc by měl začít naplno trénovat. Úřadující mistr světa i Evropy by tak neměl přijít o start nové sezóny.

 

Petr Horník, Právo

Krpálek si zranění přivezl se soustředění v Japonsku. "Po konzultaci s lékaři se rozhodl pro rychlý zákrok tak, aby byl co nejdříve opět připraven. Zhruba za měsíc by měl naplno trénovat. Vše bylo uspíšeno kvůli tomu, aby stihl sezónu," řekl ČTK Karel Tejkal ze společnosti Česká sportovní, která Krpálka zastupuje.

Nejlepší český judista všech dob se po celou kariéru potýká s menšími či většími zdravotními potížemi. Nejčastěji šlo o záda. Aktuální zranění však není výraznější komplikací v boji o splněný sen v podobě olympijské medaile.

Díky triumfu na mistrovství světa je Krpálek ve své kategorii do 100 kilogramů stále jasnou světovou jedničkou. A do dubnového mistrovství Evropy v Glasgow bude mít dostatek času na přípravu.

I přes zranění se Krpálek zúčastní pondělního vyhlášení ankety Sportovec roku, kde je mezi deseti nominovanými.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.