Rubriky:

Ostatní

Němec Friedrich má třetí světový titul z dvojbobů za sebou

14. února 2016 14:33 - Igls

Němec Francesco Friedrich dokázal jako třetí pilot v historii vyhrát potřetí za sebou mistrovství světa v jízdě dvojbobů. S brzdařem Thorstenem Margisem zvítězili v rakouském Iglsu o 17 setin sekundy před další německou posádkou, kterou tvořili juniorský světový šampion Johannes Lochner a Joshua Bluhm.

 

Kerstin Joensson, ČTK/AP

Po třech jízdách měly obě německé dvojice shodný součet časů, rozhodla až poslední čtvrtá. Friedrich navázal na triumfy z Winterbergu a Svatého Mořice přesto, že si tři týdny před mistrovstvím světa natrhl stehenní sval a jeho účast byla ohrožena.

"Je to úleva. Co se týče nervů a přípravy, byl to nejtěžší závod v mé kariéře. Musím strašně moc poděkovat fyzioterapeutům, bez nich by to nevyšlo," řekl Friedrich. Tři tituly ve dvojbobech v řadě v minulosti na MS získali pouze legendární Christoph Langen, současný trenér německé reprezentace, a Ital Eugenio Monti. Ten triumfoval v letech 1957 až 1961 dokonce pětkrát za sebou.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.