Stolní tenisté Lebesson a Huová mají premiérové tituly z ME

23. října 2016 20:20 - Budapešť

Francouz Emmanuel Lebesson a Melek Huová z Turecka získali na mistrovství Evropy v Budapešti svoje premiérové tituly ve dvouhře. Lebesson ve finále porazil krajana Simona Gauzyho 4:1, Huová si stejným poměrem poradila s další naturalizovanou Číňankou Fu Yu. Portugalka v druhém kole vyřadila Češku Hanu Matelovou, ačkoli prohrávala 1:3 na sety a čelila mečbolu.

Osmadvacetiletý Lebesson ukončil nadvládu německých stolních tenistů, kteří vybojovali posledních sedm titulů. Tentokrát však obhájce prvenství Dimitrij Ovtcharov nečekaně vypadl už ve druhém kole a Tima Bolla zastavilo v semifinále zranění krční páteře.

Šestinásobný mistr Evropy ve dvouhře Boll, který i přes problémy s krkem dovedl na olympijských hrách v Riu de Janeiro Němce k bronzu z družstev, si zranění obnovil v semifinálovém souboji s Gauzym a za stavu 1:2 zápas raději vzdal.

Českým maximem bylo v Budapešti čtvrtfinále Matelové ve čtyřhře, v níž spolu se Slovenkou Barborou Balážovou těsně prohrály s německým párem Shan Xiaona, Petrissa Soljaová. Nasazené dvojky po další sedmisetové bitvě s krajankami Kristin Silbereisenovou a Sabine Winterovou získaly stříbro.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.