Prostějovské volejbalistky získaly třetí kubánskou posilu

20. února 2017 13:00 - Prostějov

Kubánská volejbalistka Dayesi Massová se krátce před uzávěrkou přestupů stala novou posilou mistrovského Prostějova. V týmu obhájkyň titulu nahradila tureckou univerzálku Yeliz Basaovou, která na konci ledna odešla do Ankary.

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

Bývalá kubánská reprezentantka Massová měří 184 cm, na Moravu zamířila z Egypta. "Neměla tam však podepsanou smlouvu, tudíž jen trénovala a hrála přípravné zápasy," uvedl prostějovský kouč a sportovní manažer Peter Goga na klubovém webu.

Šestadvacetiletá Massová si v minulosti zahrála v brazilské superlize, působila také v Indonésii. V prostějovském týmu je třetí hráčkou z Kuby. "Osobně ji zná Sulian Matienzová a právě doporučení Suli hrálo v jejím angažování určitou roli. Říká, že Dayesi je velmi kvalitní univerzálkou, která by našemu týmu měla být schopná za současné situace pomoct. Samozřejmě je riziko, že delší dobu nehrála mistrovské duely," připustil Goga.

Poprvé nastoupit by nová prostějovská posila mohla ve středeční domácí odvetě osmifinále Poháru CEV proti Stuttgartu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.