Rubriky:

Ostatní

Šonka skončil v kvalifikaci třetí, v San Diegu narazí na Francouze

16. dubna 2017 11:16 - San Diego

Dvě tisíciny sekundy chyběly Martinu Šonkovi, aby si v kvalifikaci na druhý závod světového šampionátu Red Bull Air Race v San Diegu vybojoval druhou příčku. Nakonec se musel spokojit se třetím místem a v prvním kole závodu vyzve svého tradičního soupeře, kterým je Francouz Nicolas Ivanoff.

 

martin-sonka.cz

Šonka si na kvalifikaci věřil, v trénincích totiž bral jedno první a jedno druhé místo. I když nakonec nevyhrál, zklamaný není. „Třetí místo rozhodně není špatné. Navázali jsme na tréninky a létali konstantně rychlé časy, které tady zatím patří k nejrychlejším. Takže s tím jsme spokojeni. Určitě se na kvalifikaci podíváme s týmem a vyhodnotíme, kde bychom se mohli ještě polepšit. Čeká nás nevyzpytatelný Nicolas Ivanoff, je to rozhodně těžký soupeř, zkušený pilot, který létá velmi rychle. V Abú Zabí se nám ho ve druhém kole podařilo 'zaletět' a rádi bychom to samozřejmě zopakovali i tady," líčí Martin Šonka na svém webu.

Český pilot vstupoval do závodu z pozice vedoucího muže světového šampionátu a i díky výsledkům v tréninku na něj byla upřena velká pozornost.

„To vůbec nevnímám, navíc šlo o jeden závod. Seriál se teprve rozbíhá a my se musíme soustředit, aby se nám na skvělý výsledek z Abú Zabí podařilo navázat. Hodně pilotů si sem do San Diega přivezlo značná vylepšení svých strojů a je to vidět na časech," avizuje Šonka. "Trať je náročná, je jednoduché udělat chybu, která vás stojí čas. Při druhém kvalifikačním letu jsem trefil pylon a dostal penalizaci. Je to mžik, který vás může stát závod. Takže teď věci kolem neřeším a co nejvíc se koncentruji na závod."

Kvalifikaci vyhrál německý obhájce titulu Matthias Dolderer, druhý skončil k radosti domácích fanoušků Američan Goulian. Druhý český pilot Petr Kopfstein zaletěl osmý nejrychlejší čas a v souboji ho vyzve Španěl Velarde. Závod vysílá v přímém přenosu program ČT sport od 23:00.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.