Squashista Švec prohrál i své druhé finále na turnaji PSA

Lorient

Squashista Martin Švec neuspěl ani ve svém druhém finále turnaje PSA. Ve francouzském Lorientu prohrál s nejvýše nasazeným Španělem Ikerem Pajaresem 0:3 na sety. Českého hráče v posledním utkání soutěže s dotací 5000 dolarů limitovalo bolavé zápěstí.

Squash - ilustrační foto

"Kdyby se nejednalo o finále, asi bych do zápasu nenastoupil. V semifinále mi ruplo v zápěstí a dnes se mi s tím těžko hrálo," řekl Švec, který v semifinále vyřadil nasazenou dvojku Španěla Edmona Lópeze.

Na jeho krajana Pajarese, který vyhrál loni Prague Open a v žebříčku PSA mu patří 71. místo, nestačil. "Hrál skvěle. Určitě by mě porazil, i kdyby mě netrápilo zápěstí. Mrzí mě však, že jsem kvůli tomu nemohl podat stoprocentní výkon. I tak jsem s turnajem velice spokojený," uvedl Švec, který je v žebříčku na 141. příčce. Poprvé byl ve finále turnaje PSA loni v Oděse. Jediným českým vítězem akce PSA je Jan Koukal, který získal 34 titulů.