Rubriky:

Ostatní

Živě

Koláček s Biarnesem se drží 8 minut za nejrychlejšími jachtaři

27. srpna 2017 16:43 - Lézardrieux

jachtaři Milan Koláček s Vincentem Biarnesem mají ve třídě Figaro za sebou první část posledního závodu sezóny Tour de Bretagne a la Voile. Cílovou čáru protnuli na 17. místě. Etapa dlouhá 40 mil vedla z města St. Malo do malebného severobretaňského přístavu Lézardrieux. Závodilo se v náročné oblasti plné silných proudů, mělčin a útesů v blízkosti pobřeží.

 

Eva Skořepová, Český svaz jachtingu

Česko-francouzský pár si vedl výborně v prvních dvou třetinách trati, kdy se držel na konci první desítky. Poslední třetina, kdy se závodníci přiblížili k pobřeží a do nebezpečné úžiny mezi ostrůvkem Bréhat a pevninou, však byla smolná a Koláček s Biarnesem se začali propadat startovním polem. Nakonec z toho bylo 17. místo. Za sebou nechali vynikající závodníky, například Juliena Pulveho, Xaviera Macaire, či Yoanna Richomme.

Vítězem první etapy se stal tým Gedimat Thierry Chabagnyho a Freda Duthila.

dos, Sport.cz

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.