Rubriky:

Poker

Mistr Evropy v pokeru Martin Kabrhel dokázal nemožné. Na vrchol za dva roky!

29. října 2012 11:11

Jméno Martina Kabrhela jste jistě nejednou slyšeli. Tento pokerový profík se na svou budoucí poker PRO profesi připravoval již jako malý Martínek. Studium Matematicko-fyzikální fakulty mu, aniž by to ještě tušil, dalo optimální základy pro dráhu profi sportovce s nynějšími turnajovými výhrami ve výší 1,2 miliónu dolarů.

 

Tomáš Stacha

Myslíte si, že se naše nejoblíbenější dovednostní hra nedá naučit za dva roky? To se tedy pekelně mýlíte. Martin s pokerem začal v roce 2008 a to nejprve na internetu. Již o pouhé dva roky později triumfoval jako vítěz na Mistrovství Evropy v Badenu, kde porazil 189 soupeřů. Navíc k titulu náležela taková malá prémie čítající 190 320 eur, která Martina jistě neurazila.

O pár měsíců později se Martin zapsal do análů European Poker Tour, když jako první v historii dokázal vyhrát dva vedlejší turnaje s buy-inem 2 150 dolarů. Za vítězství v portugalské Vilamouře si připsal 58 000 eur a hned za měsíc v Praze dalších 100 000 eur. Největší výhra jeho turnajové kariéry přišla po vyřazení z main eventu EPT v Deuavillle, kde si spravil chuť na high rolleru s buy-inem 20 000 eur a z Francie odjížděl bohatší o 250 000 eur. To už bylo jasné, že mu neunikne ani nominace na EPT Player of the Year. V této anketě se nakonec umístil na třetím místě za ještě úspěšnějším Čechem Honzou Škampou. Český poker slavil triumf.

V roce 2010 se také poprvé vydal na WSOP do Las Vegas a ani tam jeho působení neprošlo bez povšimnutí. Martin už ve finálních soubojích na velkých evropských turnajích ukázal, že v heads-upech příliš neprohrává, a proto nikoho nepřekvapilo, když se z 256 účastníků na prestižním WSOP Heads-up Championshipu s buy-inem 10 000 dolarů probojoval do top 16. Na placené pozice se dostal také v 6-max Limit Holdemu. Na WSOP v roce 2011 měl Martin také pár ITM umístění. Ale další opravdu velký úspěch se dostavil letos na EPT v Monte Carlu, odkud si za druhé místo v turnaji se startovným 5 000 eur mohl odnést 142 300 eur. Martin je ale hráč a ví, že se peníze musí točit. Proto si cvrnkl i high roller za 100 000 eur a další side eventy. Smolné bylo, že se nezadařilo a tak si Martin odvezl z Monte Carla nakonec pouze krásné zážitky.

Poslední dobou se Martin začal velmi věnovat high stakes cash game. Nedávno byl viděn v doupěti známého výtečníka Leona Tsoukerníka. Na cashovku, která se přenášela živě, se Martin střetl například s Honzou Škampou, nebo třeba Magicmanem. Abych Vám přiblížila atmosféru těchto her, tak již za pár minut od startu byl pot asi 290 000 eur. Zde se Martinovi ale příliš nedařilo a prohrál třetinu svého buy-inu, který byl 30 000 eur.

Nyní trošku zabrousíme do Martinovy soukromé sféry. S Honzou Škampou nesdílel pouze společný úspěch na EPT, ale i bývalou přítelkyni. No a jaký je největší úspěch z Martinova soukromí? Myslím si, že to bude jeho tříletá dcerka. Dále mě zajímal i Martinův pokerový vzor a tím není nikdo jiný než legenda Doyle Brunson. Pokud vám byl můj článek málo a chcete se dozvědět o Martinovi ještě více informací, tak by vám neměl uniknout díl Všechnopárty, kde tento úspěšný pokerista vystoupil.


Časová osa: Poker

Filtr článků - Poker