Rubriky:

Tenis

Živě

Tenisové US Open zavedlo časový limit pro podání

11. července 2018 19:55 - New York

Na letošním US Open a zámořských turnajích před posledním grandslamem sezóny budou navzdory protestům tenistům zavedeny hodiny měřící čas mezi výměnami. Hráči tak budou mít na podání k dispozici maximálně 25 sekund.

 

Tim Ireland, ČTK/AP

Kromě toho byl také stanoven čas na předzápasové rozehrání, na které budou mít hráči k dispozici pět minut. Limit začne běžet po losu a po jeho vypršení musí být do jedné minuty zahájeno utkání. O tom, kolik času zbývá, bude tenisty pravidelně informovat rozhodčí, čas na podání budou hráčům ukazovat hodiny.

Za porušení časového limitu před zápasem budou hrozit hráčům pokuty, při utkání budou moci hráči přijít o body. Na změnách se Americká tenisová asociace dohodla s vedením mužské ATP i ženské WTA. "Chceme tak zajistit důsledné dodržování pravidel a zrychlit tempo zápasů," citovala agentura Reuters prohlášení USTA.

Proti zavedení časového limitu se však postavila řada tenistů včetně světové jednička Rafaela Nadala, který je proslulý zdlouhavým rituálem před servisem. Podle bývalého prvního hráče světa Novak Djokovič zase novinka ukazuje na nedostatek respektu k tenistům.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

     
  • Fed Cup 2019
  • AO - dvouhra žen
  • AO - dvouhra mužů

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..