Rubriky:

Tenis

Doma, nebo v tramtárii, vždy hraju na sto procent, říká Strýcová po přetahované s vítězkou US Open

28. dubna 2016 19:26 - Praha

Skoro tři hodiny se Barbora Strýcová přetahovala s vítězkou US Open 2011 Samanthou Stosurovou. Proti australské tenistce dokázala ve čtvrtfinále turnaje na pražské antuce odvrátit tři mečboly, jenže nakonec po ohromném boji padla 3:6, 7:6 a 6:7.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Mohla jste něco udělat lépe?

Asi mi chybělo víc odvážnosti. Byl to boj, ale v těch momentech, kdy se to tahalo, tak ona zahrála líp a byla odvážnější. Bylo to sice jen o pár míčích, ale když měl někdo zahrát něco navíc, tak to byla ona.

Při odvracených mečbolech jste působila naprosto suverénně...

Ty jsem zahrála dobře, ona tam neudělala žádnou chybu. V tie breaku jsem ale nepřemýšlela, že kdybych odvrátila ještě čtvrtý, tak ji to psychicky srazí dolů. Sam je tak zkušená hráčka, že s ní to nic neudělá.

Tak těsná porážka ale dokáže hodně zkazit náladu...

Jsem z toho hodně smutná, taky jsem mohla být po dvou setech doma, ale myslím si, že čím delší ten zápas byl, tak jsem hrála líp a líp. Jenže na ty důležité míče jsem nezahrála nic navíc, Ona třeba dobře zaservírovala, prostě do toho šla a to se jí pak vrátilo, že ten tie break nakonec dala.

Pomohli vám diváci?

Strašně moc, protože jsem byla už dost dole a oni mě pořád drželi nad vodou a vytáhli mě z toho hlavně ve druhém setu. Ale drželi mě vlastně celý zápas.

Zápas před českým publikem vás vyhecuje vždycky víc?

To je jedno, jestli hraju doma, nebo v tramtárii, vždycky tomu dávám 100 procent. Takhle budu jezdit i v Madridu. České publikum mě samozřejmě dokáže vyburcovat, ale já si myslím, že tomu dávám všude hodně.

V pátek asi ten zápas budete ještě hodně cítit...

No jo, ale z antuky to tak mám celý život. Budu rozsekaná, s tím počítám.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..