Berdych porazil Kyrgiose. Na triumfu proti obhájci titulu se podílel i Ivaniševič

Tokio

Tomáš Berdych i jeho tým Royals vstoupili v Tokiu vítězně do nového ročníku asijské tenisové exhibiční ligy IPTL. Jediný český účastník letošní International Premier Tennis League vyhrál zápas s Australanem Nickem Kyrgiosem 6:4 a přispěl k celkovému přesvědčivému vítězství 29:19 nad obhájci titulu Singapore Slammers.

Český tenista Tomáš Berdych.

Na triumfu výběru ze Spojených arabských emirátů se podílel i Berdychův trenér Goran Ivaniševič, který v duelu legend přehrál Španěla Carlose Moyu 6:3. Švýcarská hvězda Martina Hingisová, jež od roku 2007 hrála dvouhru jen vloni při Fed Cupu proti Polsku, deklasovala 6:1 semifinalistku French Open Kiki Bertensovou z Nizozemska. Royals vyhráli i mužskou čtyřhru a jen závěrečný mix pro sebe rozhodl soupeř.

Soutěž hrají ještě Japan Warriors a Indian Aces. V Tokiu turnaj potrvá do neděle, další se uskuteční v Singapuru a Hajdarábádu, kde nejlepší dvojici z dlouhodobé části čeká 11. prosince finálový duel.

5 : 7, 6 : 4, 6 : 4 Kuděrmetovová - Krejčíková 5 : 7, 6 : 4, 6 : 4 konec
20240415T20 : 00:00+0200