Olivo - Tsonga 7:5, 6:4, 6:7, 6:4Senzace na French Open dokonána. I domácí hvězda končí v prvním kole. Šampióni postupují

Už v prvním kole grandslamového French Open překvapivě skončil domácí tenista Jo-Wilfried Tsonga. Ve středeční dohrávce nasazenou dvanáctku senzačně vyřadil Argentinec Renzo Olivo, až 91. hráč světa, po setech 7:5, 6:4, 6:7 (6:8), 6:4. Obhájce titulu Novak Djokovič je po výhře 6:1, 6:4, 6:3 nad Joaem Sousou ve 3. kole, po boji jde dál i šampiónka Garbiňe Muguruzaová, ačkoli se na postup hodně nadřela. Estonku Anett Kontaveitovou po pomalém startu zdolala až po více než dvou hodinách 6:7, 6:4, 6:2.

Argentinec Renzo Olivo dosáhl v PAříži na životní výsledek.

Tsonga přitom přijel do Paříže s čerstvě získaným titulem z Lyonu, kde ve finále porazil Tomáše Berdycha. V Roland Garros si ale nakonec prožil své nejhorší vystoupení od debutu v roce 2005.

Zápas byl v úterý přerušen pro tmu za stavu 5:4 ve čtvrté sadě. Ve středu se tak nakonec odehrál jediný game, v němž sice Tsonga odvrátil tři mečboly, ale nakonec kapituloval. "Čekal jsem, že to bude těžké. První kola jsou vždycky náročná. Soupeř tu hrál poprvé a byl plný energie. Já se necítil ideálně včera ani dneska, nenašel jsem správný rytmus," uvedl Tsonga, dvojnásobný semifinalista turnaje.

Třicetiletý Djokovič, jenž v Paříží hraje poprvé pod vedením Andreho Agassiho, proměnil po dvou hodinách a devíti minutách druhý mečbol. O postup do osmifinále se dvanáctinásobný grandslamový vítěz utká s Diegem Schwartzmanem z Argentiny.

Třetí kolo čeká Venus Williamsovou, která hladce ve dvou setech přešla přes Japonku Kurumi Naraovou. V 36 letech a 348 dnech je nejstarší tenistkou v této fázi Roland Garros od roku 1982, kdy v Paříži uspěla osmatřicetiletá Billie Jean Kingová. Do třetího kola prošel hladce také devítinásobný vítěz French Open Rafael Nadal. Čtvrtý nasazený Španěl porazil Robina Haaseho z Nizozemska 6:1, 6:4, 6:3.

"Jsem šťastný, že jsem zpátky na kurtu Philippa Chatriera," přiznal bezprostředně po utkání Nadal, jenž loňský turnaj kvůli zranění zápěstí před zápasem třetího kola předčasně opustil. "Loni to pro mne bylo hrozně těžké. Takže jsem moc rád, že jsem zase na tomhle kurtu, který je asi nejdůležitější v mojí kariéře," dodal tenista, který v Paříži útočí na rekordní desátou trofej z Roland Garros.

O překvapení se postarala Tunisanka Uns Džabúrová, jež porazila 6:4, 6:3 šestou nasazenou Dominiku Cibulkovou a jako první arabská tenistka v historii postoupila do třetího kola grandslamového turnaje. Vítězka juniorky na Roland Garros z roku 2011 se přitom do hlavní soutěže dostala až jako takzvaný lucky loser z kvalifikace a do pondělí ještě neměla na kontě ani jedno vítězství na grandslamu.

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 36 milionů eur):