Rubriky:

Tenis

Polepší se loudalové? Na US Open zavedou novinky. Za každé překročení limitu bude trest

13. dubna 2018 15:16 - New York/Praha

Slavné US Open čekají změny. Zápasy v New Yorku budou na kurtech hlídat stopky nastavené na pětadvacet sekund. Kdo limit nedodrží, dostane trest. Pokuta za přetažení se může vyšplhat až na dvacet tisíc dolarů. Co na to známí loudalové Rafael Nadal a Novak Djokovič? Dovedou se polepšit, nebo budou muset platit?

 

Vlastimil Vacek, Právo

Už žádné zbytečné protahování zápasů. Na US Open se loni v kvalifikaci a juniorském grandslamu testovalo několik novinek. Podle tiskového mluvčího Americké tenisové asociace Chrise Widmaiera během zkoušení nedošlo k žádným větším problémům, a tak některé změny budou zavedeny už letos v hlavní soutěži.

Jednou z nich je zavedení časomíry, která na kurtech bude pětadvacetisekundový limit mezi jednotlivými výměnami hlídat. Hodiny budou umístěny tak, aby byly dobře viditelné pro rozhodčí, hráče i fanoušky. „Naším cílem je udržet tempo hry,“ vysvětloval důvody Widmaier na webu deníku New York Times.

Kdo stanovený čas přetáhne, bude potrestán. Nejprve dostane výstrahu, následně inkasuje trestný bod a další překročení bude znamenat trestný game. Problém by to mohl být pro známé loudaly Rafaela Nadala a Novaka Djokoviče. Ti se svým servisem obvykle nijak příliš nespěchají - Španělovo tahání za trenýrky je pověstné - a z revoluční novinky jistě nejsou zrovna nadšeni.

Čas se bude měřit i při rozcvičení před zápasem. Tenisté by měli mít sedm minut od vstoupení na kurt do začátku utkání. Minutu na přípravu k losu, pět minut na rozehrání a minutu do prvního servisu. Kdo to poruší může dostat pokutu až dvacet tisíc dolarů (přibližně čtyři sta deset tisíc korun). Pokud budou změny úspěšné, uvažovat o nich budou i na Australian Open, French Open a ve Wimbledonu.

vk, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..