Rubriky:

Vodní sporty

Živě

Lochte může být v Brazílii souzen za vymyšlené přepadení na OH

29. června 2018 09:04 - Sao Paulo

Americký plavec Ryan Lochte může být v Brazílii souzen za falešné svědectví, kterého se dopustil při olympijských hrách v Riu de Janeiro v roce 2016. Rozhodl o tom brazilský soud vyšší instance rok poté, co jiný soud případ vloni odložil.

 

Michael Sohn, ČTK/AP

Šestinásobný olympijský vítěz před dvěma lety policii tvrdil, že se stal obětí přepadení. Později ale vyšlo najevo, že chtěl historkou jen zakrýt fakt, že s několika kolegy v opilosti poničili čerpací stanici a dostali se do konfliktu s ochrankou.

Lochte se nakonec ke lži přiznal a národní svaz ho potrestal desetiměsíčním zákazem startů. Brazilský soud případ vloni odložil, státní zástupce ale dál usiloval o jeho nové otevření. Pro osmnáctinásobného mistra světa žalobce požaduje šest měsíců vězení, nebo pokutu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.