Micka, Horská a Apostalonová rozšířili plavecký tým pro ME

Jan Micka, Kristýna Horská a nová tvář českého plavání Anika Apostalonová rozšířili v prvním dnu domácího šampionátu tým pro srpnové mistrovství Evropy v Glasgow. Micka, který kvůli nemoci nemohl startovat na předchozím nominačním mítinku v Pardubicích, v pražském Podolí suverénně získal titul v závodě na 400 metrů volný způsob časem 3:49,68.

Vítěz finále závodu na 400 metrů volný způsob mužů na mistrovství republiky - Jan Micka.

Třiadvacetiletá plavkyně amerického původu a reprezentantka USK Praha Apostalonová ovládla kraulařskou padesátku za 25,34, zatímco Horské splněný limit na polohové dvoustovce stačil jen k bronzu.

Před ní dohmátly favorizované Barbora Závadová (2:14,19) a Simona Baumrtová, jež byla jen o čtyři setiny pomalejší než vítězka. První z nich už měla limit splněný dříve, Baumrtová si zajistila start na ME už ve třetí disciplíně po znakařských tratích na 50 a 100 metrů. Český tým pro ME má v současnosti jedenáct členů.

Apostalonová pokořila limit pro start na ME i v semifinále a v rozplavbách, kde dohmátla v nejrychlejším času dne 25,28. Dcera Češky a Řeka, jež donedávna žila ve Spojených státech amerických a ve dvou olympijských cyklech se pokoušela prosadit do týmu USA, pak ve finále porazila o 21 setin Annu Kolářovou. Tu dělily od splnění nominačního kritéria jen tři setiny.