Anketu Kanoista roku těsně vyhráli "Volfíci"

2. prosince 2006 20:37 - OLOMOUC

Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek podruhé v historii vyhráli anketu Kanoista roku. Mistři světa v deblkanoi z pražského šampionátu porazili v anketě trenérů, funkcionářů a novinářů jen o jeden hlas sjezdařku na divoké vodě Michalu Mrůzkovou, která na MS v Karlových Varech získala tři zlaté medaile. Slavnostní vyhlášení proběhlo v sobotu v Olomouci.

 

Petr Cihelka

Volf se Štěpánkem vybojovali zlaté medaile na MS také v závodech hlídek. Třetí v anketě skončil Stanislav Ježek, bronzový kanoista ze stejného šampionátu v závodu jednotlivců a stříbrný ze závodu hlídek. "Volfíci" přitom ještě těsně před uzávěrkou hlasování měli v celkovém pořadí stejně bodů jako Mrůzková, rozhodl až hlas poslaný na poslední chvíli.

V posledních šesti letech anketu vždy dvakrát vyhráli Volf se Štěpánkem, Mrůzková a kajakářka Štěpánka Hilgertová, která dnes skončila v dílčí anketě vodních slalomářů třetí. Druhým nejlepším sjezdařem je dvojnásobný mistr světa Kamil Mrůzek, hned za ním skončil kajakář Tomáš Slovák, jenž v Karlových Varech získal tři medaile. Juniorem roku se stal rovněž jen o bod sjezdař Marek Rygel, trojnásobný mistr Evropy své kategorie.

Večer ve Slovanském domě v Olomouci byl ve znamení netradiční zábavy. Díky tématu "Žádný sport nám není cizí" bylo k vidění množství kanoistů, hostů i diváků stylizovaných do rolí nejrůznějších sportovců. Večerem provázela moderátorská dvojice v převlecích Haliny Pawlowské a Marka Ebena, oživením byla i taneční vystoupení reprezentačních trenérů Jiřího Kratochvíla a Roberta Knebla.

Kanoista roku 2006
1. Volf, Štěpánek 16, 2. Mrůzková 15, 3. Ježek 2.
Vodní slalom
1. Volf, Štěpánek 105 bodů, 2. Ježek 40, 3. Hilgertová 15.
Sjezd
1. Mrůzková 99, 2. Mrůzek 69, 3. Slovák 27.
Junior roku
1. Rygel 53, 2. Vondra 52, Kudějová 46.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.