Živě

Plavkyně Seemanová se kvalifikovala na MS v dlouhém bazénu

15. března 2019 13:46 - Praha

Nejlepší česká plavkyně roku 2018 Barbora Seemanová se už kvalifikovala na červencové mistrovství světa v dlouhém bazénu, které se uskuteční v korejském Kwangdžu. Na mítinku v Madridu se dnes na 200 metrů volným způsobem časem 1:58,29 na patnáct setin přiblížila svému českému rekordu. Vyhrála díky tomu rozplavbu.

 

Martin Sidorják

Osmnáctiletá Seemanová se pokusila o limit už takto brzy, protože ji v květnu čeká maturita na ekonomickém lyceu. Pak dvojnásobná vítězka z loňských olympijských her mládeže plánuje přechod na dráhu profesionální plavkyně a vrhne se naplno do přípravy na MS v Koreji.

V Madridu ještě Seemanová poplave závody na 50 a 400 metrů volným způsobem. Díky limitu z dvoustovky je ale bez ohledu na výsledky v těchto disciplínách kvalifikovaná na všechny tratě.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.