Rubriky:

Vodní sporty

Živě

Plavkyně Seemanová se kvalifikovala na MS v dlouhém bazénu

15. března 2019 13:46 - Praha

Nejlepší česká plavkyně roku 2018 Barbora Seemanová se už kvalifikovala na červencové mistrovství světa v dlouhém bazénu, které se uskuteční v korejském Kwangdžu. Na mítinku v Madridu se dnes na 200 metrů volným způsobem časem 1:58,29 na patnáct setin přiblížila svému českému rekordu. Vyhrála díky tomu rozplavbu.

 

Martin Sidorják

Osmnáctiletá Seemanová se pokusila o limit už takto brzy, protože ji v květnu čeká maturita na ekonomickém lyceu. Pak dvojnásobná vítězka z loňských olympijských her mládeže plánuje přechod na dráhu profesionální plavkyně a vrhne se naplno do přípravy na MS v Koreji.

V Madridu ještě Seemanová poplave závody na 50 a 400 metrů volným způsobem. Díky limitu z dvoustovky je ale bez ohledu na výsledky v těchto disciplínách kvalifikovaná na všechny tratě.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.