Živě

Vojtová a Rohan si zajistili reprezentaci ve vodním slalomu

11. května 2019 18:21 - Praha

Kajakářka Veronika Vojtová vyhrála i třetí nominační závod a zajistila si místo v reprezentačním týmu ve vodním slalomu. Jistou účast na vrcholných akcích v této sezoně má díky dnešnímu vítězství také kanoista Lukáš Rohan, který v Troji porazil i slovenského olympijského medailistu Mateje Beňuše. Situaci si naopak zkomplikovali kajakář Vít Přindiš a kanoista Vítězslav Gebas, kteří nepostoupili do finále.

 

Hladík kanoe.cz/Martin, ČTK

Vojtová vyhrála oba závody Českého poháru už minulý týden ve Veltrusech a dnes účast v reprezentačním výběru potvrdila. "Po Veltrusech jsem si říkala, že to snad musí být náhoda, ale asi je forma skutečně dobrá," uvedla v tiskové zprávě kajakářka, která od podzimu trénuje ve skupině Pavla Kubričana. O reprezentaci musí bojovat mistryně světa z roku 2015 Kateřina Kudějová, která si ale dnes polepšila druhým místem.

Podobně jako Vojtová měl po dvou výhrách ve Veltrusech nakročeno do reprezentace i vicemistr světa z roku 2017 Přindiš, ale poslední krok dnes neudělal. Po chybě skončil v kvalifikaci až třiatřicátý. "Bohužel mi na trojce vypadlo pádlo, když jsem s ním zavadil o branku, a to mě skoro převrátilo. Dostal jsem se mimo dráhu a byl jsem dost těsně na čtyřce a dostal bohužel padesátku," popisoval osudný moment.

V boji o dvě volná místa vedle Jiřího Prskavce klesl za Tomáše Zimu, který dnes skončil třetí. Nejhorší ze čtyř výsledků se ale v neděli škrtne. Mimo postupové pozice jsou zatím předloňský mistr světa Ondřej Tunka, jenž po eskymáckém obratu skončil ve finále desátý, i stříbrný olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek, který dnes obsadil pátou příčku.

Podobně jako Přindiš dnes v kvalifikaci zaváhal i olympionik z Ria Gebas, který měl za sebou první a druhé místo z Veltrus. Naopak Rohan se radoval. "Ve finále jsem už věděl, že mi stačí být do třetího místa. Věděl jsem, že když předvedu dobrou jízdu, tak mě tady v Troji nemůže skoro nikdo porazit," pochvaloval si.

Nominace vyvrcholí v neděli. Finálové jízdy čtvrtého závodu Českého poháru se uskuteční od 13:30.

Závody Českého poháru ve vodním slalomu v Praze:
Muži:
K1:
1. Cvikl 87,04 (0 trestných sekund)
2. Prskavec (oba USK Praha) -1,51 (2)
3. Zima (Roudnice) -2,36 (0)
C1:
1. Rohan (USK Praha) 93,96 (0)
2. Beňuš (SR) -0,42 (0)
3. V. Heger (Dukla Brandýs n/L) -1,92 (0)
Ženy:
K1:
1. Vojtová 100,46 (0)
2. Kudějová -0,16 (0)
3. K. Galušková (všechny USK Praha) -3,00 (4)
C1:
1. Havlíčková (USK Praha) 108,74 (2)
2. Fišerová -0,80 (2)
3. M. Satková (obě Dukla Brandýs n/L) -1,20 (0)
C2 mix:
1. J. Jáně, Fišerová (Dukla Brandýs n/L) 117,58 (4)
2. V. Heger, A. Galušková (Dukla Brandýs n/L/Sušice) -14,06 (8)
3. Matulková, Mrůzek (Dukla Brandýs n/L) -15,22 (8)
ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.