Živě

Kanoista Rak bronz z Troji neobhájí, na ME skončil v kvalifikaci

30. května 2019 18:52 - Praha

Kanoista Tomáš Rak neobhájí na mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Pau bronz z loňského šampionátu v pražské Troji. Třicetiletý slalomář neuspěl ve Francii už v dnešní kvalifikaci, z níž z tria českých kanoistů postoupil pouze Lukáš Rohan. Kajakářky naopak byly stoprocentní.

 

Profimedia.cz

Rohan si zajistil účast v sobotním semifinále hned v první kvalifikační jízdě, v níž nestačil jen na Poláka Kacpera Sztubu. Rak a další český kanoista Vojtěch Heger se pokusili o reparát v opravné jízdě, ale zůstali daleko za postupovou pěticí.

V kategorii kajakářek uspěly v první kvalifikaci z třetího místa bývalá mistryně světa Kateřina Kudějová a také sedmá Veronika Vojtová. Z druhé kvalifikace, v níž obsadila druhou pozici, je doplnila Amálie Hilgertová.

V pátek budou o postup do medailových bojů usilovat kajakáři a kanoistky.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.