Rubriky:

Vodní sporty

Živě

Synek, Topinková i dvojka "bez" zvládli úvod veslařského ME

31. května 2019 14:34 - Lucern
(Aktualizováno: 31. května 2019 18:39)

Jen tři české posádky si dnes dokázaly zajistit postup do semifinálových bojů na mistrovství Evropy ve veslování v Lucernu. Přímo z úvodní rozjížďky postoupili do další fáze šampionátu skifařka Miroslava Topinková a dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil, Lukáš Helešic, z odpoledních oprav poté dvojskif lehkých vah Jiří Šimánek, Miroslav Vraštil.

 

Ivana Roháčková

Úvodní jízdu na jezeře Rotsee zvládl na výbornou i skifař Ondřej Synek, který je po výhře v rozjížďce ve čtvrtfinále. Topinková dojela na úvod druhá, Podrazil s Helešicem třetí. Šimánek s Vraštilem se stali jedinými českými reprezentanty, kteří uspěli v odpoledních opravách. Dalších pět posádek to nedokázalo, skifařku lehkých vah Kristýnu Neuhortovou čeká opravná jízda v sobotu.

Ze hry o medaile už jsou skifař lehkých vah Jiří Kopáč, dvojka bez kormidelnice Lucie Žabová, Anna Žabová, párová čtyřka i čtyřka bez kormidelníka. Všichni nastoupí ve finále C. Dvojskif Jan Cincibuch, Jan Hájek bude o účast ve finále C ještě bojovat.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.