Rubriky:

Vodní sporty

Australský plavec Klim ukončil kariéru

26. června 2007 21:29 - SYDNEY

Australský plavec Michael Klim, olympijský vítěz a mistr světa, oznámil ukončení kariéry. Devětadvacetiletého závodníka nezlákala k pokračování ani vidina toho, že se za rok v Pekingu mohl stát prvním Australanem, který by v plaveckých soutěžích startoval na čtyřech olympijských hrách.

Polský rodák Klim, jenž se specializoval na sprinty a držel i světový rekord na 100 metrů motýlek, nasbíral celkem šest olympijských medailí a sedm titulů ze světových šampionátů. Po 13 letech plavání na špičkové úrovni už ale nechce pokračovat.

"Asi by mne neuspokojilo, kdybych se jel do Pekingu jen zúčastnit, i když vím, že po olympijském startu spousta lidí marně touží. Vždycky jsem chtěl na olympiádě bojovat o zlato, ale teď cítím, že už by to bylo nad moje síly," prohlásil Klim.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.