Rubriky:

Vodní sporty

Kubová s Apostalon finále nové ligy ISL nepoplavou

18. listopadu 2019 14:13 - College Park

České plavkyně Simona Kubová a Anika Apostalon se s americkým týmem DC Trident neprobojovaly do finále nové soutěže International Swimming League (ISL). Na víkendovém mítinku v College Parku v Marylandu usiloval Trident s jinými třemi americkými celky o dvě postupová místa, ale skončil třetí.

 

ČSPS/Ivo Stejskal

Postup do finále proti dvěma evropským celkům si zajistili zástupci Cali Condors a LA Current. Utkají se před Vánoci 20. a 21. prosince v Las Vegas.

Znakařka Kubová se o víkendu představila čtyřikrát. Na 200 metrů byla osmá (2:05,35), na padesátce šestá (26,85), v neděli pak pátá na stovce (57,68) a zúčastnila se štafety. Kraulařka Apostalonová obsadila 8. místo na padesátce (24,65) a plavala dvě štafety.

Znakařka Simona Kubová na startu rozplavby závodu na 200 m na MS v korejském Kwangdžu.

ČSPS/Ivo Stejskal

"Vegas bohužel nevyjde. Ale neměnila bych, byla to úžasná zkušenost, která už se nemusí nikdy opakovat. Ta atmosféra je nepopsatelná," uvedla Kubová pro iSport.cz. V barvách amerického týmu absolvovala také závody v Indianapolisu a Neapoli.

Micka byl na Světovém poháru plavců v Dauhá druhý na 1500 m

"Jsem strašně šťastná, že jsem tady mohla být. I v tomto týmu DC Trident, i když neměl třeba nejzvučnější jména jako ostatní. Byl to skvělý kolektiv, který se navzájem podporoval. Jsem ráda, že jsem mohla nakouknout, jak to chodí v americkém týmu," dodala Kubová. Nyní ji čeká příprava na mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Glasgow.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.